Центр європейської інформації в м. Харків

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Школярі Дніпродзержинська вирішили змінити долю міської площі ім. Леніна

Школярі Дніпродзержинська вирішили змінити долю міської площі ім. Леніна
4.jpg (107.59 Kb)Власне бачення майбутнього головної площі в місті запропонували представники двох міських шкіл (СЗШ №44 та 25) 28 квітня 2014 року в стінах Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка. Ескізи «Площі Єдності», «Алеї Фонтанів» та «Монумента Доброї Надії» з’явились під час занять «Школи європейських цінностей» - проекту, організованого Дніпропетровською обласною молодіжною громадською організацією «МІКС» спільно з Центром європейської інформації в Дніпропетровській області. Готуючись до навчання у Школі учні провели дослідницьку роботу та підготували презентації про роль пам’ятника в історії різних європейських країн.
Школярі Дніпродзержинська представили найвизначніші сучасні скульптури України та Європи, розповіли про долю соціалістичних пам’ятників в історії європейських країн та висловили свою позицію щодо можливих шляхів вирішення ситуації в пам’ятними спорудами в рідному місті.
2.jpg (94.25 Kb)
1.jpg (86.96 Kb)
Юні громадяни за допомогою звичайних маркерів та ватману відобразили власне бачення головної площі свого міста. На малюнках не було відомих постатей та громіздких постаментів. Були символи миру – голуб з гілочкою мирту, руки, поєднанні в братньому потиску, багато квітів та фонтани.
«Кожна цивілізація та кожна епоха залишала по собі символи влади, увінчані в скульптурі. В сьогоднішній перехідний момент важливо переосмислити та надати нове значення тим монументам, що нас оточують», - зазначила координатор Центру європейської інформації в Дніпропетровській області Гордійчук Наталія.
3.jpg (84.42 Kb)
«Ставлення до пам’ятника – є відображенням нашого рівня освіти та людяності» - відмітила Вершиніна Аріна, учениця 11 класу середньої загальноосвітньої школи № 44.
Три роки поспіль «Школа європейських цінностей» згуртовує молодь області та організовує змістовні заходи до Дня Європи в Україні. Цього року «Школа європейських цінностей» - мандруюча, та завітає до Павлограда, Дніпродзержинська, Орджонікідзе, Кривого Рогу та Томаківки. Серед методів роботи будуть покази фільмів, інтерактивні ігри, обговорення, майстерні, форум-театри, зустрічі з експертами. На основі проведених заходів буде створено відео-ролік, який відображатиме діяльність євроклубів області та показуватиме різноманіття поглядів сучасної молоді щодо питань європейської інтеграції.

Проект проходить за сприяння Центру європейської інформації у Полтавській області та громадської організації Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» під егідою Мережі центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org), за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» www.irf.ua. Партнерами проекту є Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях», Інститут світової політики та Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.».
Розділ: Новини Переглядів: 8594 | Розміщено: 24 квітня 2014


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Харків
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :