Центр європейської інформації в м. Харків

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Місцевим питанням – місцеві рішення!

Місцевим питанням – місцеві рішення!
15 жовтня 2012 року під таким гаслом пройшла інтерактивна зустріч євроклубівців закладів професійно-технічної освіти в Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці. Цей захід був присвячений європейському тижню місцевої демократії, що щорічно організовується місцевими органами влади усіх держав - членів Ради Європи з метою просування принципів місцевої демократії та сприяння демократичній участі на місцевому рівні. 15 жовтня – це дата відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування у 1985 році. За допомогою цього правового інструменту держави-члени Ради Європи, які підписали Хартію, зобов'язуються втілювати принципи місцевого самоврядування в своєму національному законодавстві.

Керівник Центру польської культури ім. Кароля Войтили Скурський Павло Францевич, розпочав зустріч з невеликого історичного екскурсу демократичних перетворень Польщі. Схожі проблеми демократизації спіткали Польщу на початку 1990-х років. Однак зараз можна відзначити значний прорив цієї країни. Цей демократичний досвід Польщі варто перейняти й Україні. В цьому плані надзвичайно важливим є розвиток місцевої демократії як компоненту становлення демократичної.

Для того, щоб серйозні речі стали більш зрозумілими для молоді, керівник Дніпропетровського Центру європейської інформації Наталя Гордійчук запропонувала подивитися та обговорити http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XWbEZUiUfN4 мультиплікаційний фільм Ради Європи про місцеву демократію На простих та життєвих прикладах важкі на перший погляд терміни виявились зрозумілими всім.

Голову Громадської організації «МІКС» Зезюліна Катерина запропонувала молоді закріпити отримані знання на практиці зігравши в інтерактивну гру-симуляцію. Умови гри моделювали незаконну забудову спортивного майданчика біля технікуму. Кожен з присутніх отримав роль, яка дозволяла вплинути на рішення цієї проблеми на місцевому рівні. Після внутрішніх переговорів та домовленостей учасників стало ясно, що молодь вирішила проблему з максимальною вигодою для всіх зацікавлених осіб. І об’єкт було збудовано і місце для занять спортом було забезпечено для студентів.

Часом бракує таких зважених та мудрих рішень на місцевому рівні. Хочеться сподіватись, що незабаром саме ця молодь візьме участь в місцевому управлінні та місцевій демократії.
Розділ: Новини Переглядів: 702 | Розміщено: 16 жовтня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Харків
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :